Red Sun Rising

Red Sun Rising, to projekt Michała Niecikowskiego ze Szczecina, specjalizującego się w brzmieniach chillout ze słowiańskim sznytem i szczyptą folku.

Michał ostatecznie wyklarował swój styl, wydając w 2017 roku nakładem Mamomam Records, epkę „Four Different Walks”, łączącą słowiańskie motywy z brzmieniami chillgressive. 1 maja 2018 wydał swój debiutancki album „Campfire” w dobrze znanej wszystkim miłośnikom psychillu, wytwórni Altar Records. W 2019 roku także za pośrednictwem Altar Records, ukazało się kolejne wydanie, „Awake the Rituals”, epka stworzona w kooperacji z Olicą – wokalistką i instrumentalistką, znaną z projektów Kipikasza czy Dziadowski Projekt. Jest ona połączeniem psychodelicznego chilloutu, elektroniki, liry korbowej oraz wokali – inspirowanych obrzędowością słowiańska i pieśniami kurpiowskimi oraz lasowiackimi.

Obecnie Michał pracuje nad solowym albumem Joanny Lacher, jednego z najciekawszych polskich folkowych głosów, ex-wokalistki Percival.

Z pewnością jego live act będzie w stanie uderzyć w wasze najczulsze punkty i emocje – będzie to połączenie głębokiej elektronicznej przestrzeni z motywami znanymi dobrze miłośnikom muzyki folk – białym śpiewem, instrumentami charakterystycznymi dla tej muzyki, oraz tekstami oryginalnych pieśni archaicznych, jednocześnie pokazując że historia muzyki zatacza koło a transowość to wspólny mianownik zarówno starych jak i nowych brzmień.