Gammatone

Gammatone aka Psysutra – to artystyczny alias, pod którym kryje się Łukasz Wiącek – pochodzący ze Śląska entuzjasta staroszkolnych i kwaśnych brzmień elektroniki z lat 90-tych.

Jego pierwsza styczność z muzyką underground, miała miejsce w 2004 roku, poprzez utwory takich twórców jak Scan7, Jeff Mills, Joey Beltram, Dave Tarrid, Cristian Vogel, Drexciya, Aphex Twin czy Kraftwerk. Kolejnym przełomem okazał się rok 2006, gdzie niedługo po pierwszej klubowej imprezie techno w życiu, poznał magię psychedelic trance, za sprawą imprez Psylesii w katowickim Klubie INQbator.

Po dwóch latach muzycznych obserwacji i aktywności w transowych środowiskach, Łukasz zdecydował zrealizować własny projekt – Psysutra. Od tamtej pory działa nieprzerwanie jako DJ a także producent muzyczny.

Psysutra czerpie inspirację zarówno z wielowymiarowego trance, oraz bardziej mechanicznego oblicza techno. Surowe, przybrudzone brzmienia, kwaśna furia TB-303 – to znamienne cechy jego energicznych liveactów i dj setów rozbrzmiewających na najbardziej psychoaktywnych imprezach w kraju i za granicą, które w tym roku zabrzmią również podczas Tribalanga Festival.