Hinkstep (SWE)

Hinkstep to skandynawski producent, szeroko doceniony przez fanów muzyki chillout na całym świecie, głównie dzięki arcy-pięknym wydaniom zatytułowanym „My Forest Queen” czy „Sunrise From The Treetops”.

Nie warto jednak utożsamiać go z jakimś konkretnym podgatunkiem, gdyż jak sam twierdzi, jest w stanie podzielić muzykę jedynie na „dobrą i złą” i czerpać inspirację z tej „dobrej”;)

Muzyka to jednak tylko element jego wszechstronnych inspiracji. Już w czasach dzieciństwa, gdy próbował swych sił na perkusji, zrozumiał że równie dobrą inspiracją może się okazać „wspaniały widok lub magiczny las”.

Jonas dzięki swoistej wolności, potrafi zbudować intrygujący baśniowy świat, w którym przez subtelną mgłę, przebija brzmienie żywych instrumentów, dźwięki natury, oraz duchowa głębia okraszona dubowymi akcentami.

W odbiorze jego muzyka zawsze wzbudza pozytywne i ciepłe emocje. Jonas z wielką chęcią obiecał dotrzymać ubiegłorocznej obietnicy i zabrać nas w tym roku do swojej krainy, wprost z naszego magicznego lasu Patchouli.