Strefa Dzieciaków

Zapraszamy wszystkie duże i małe dzieci do Strefy Dzieciaków na Tribalanga Festival 2020.

WARSZTATY

piątek 11:00-16:00 | sobota 11:00-19:00

W ramach warsztatów będziemy wspólnie przygotowywać m.in.:

💚 ścieżkę bosych stóp – czyli różnorodne naturalne nawierzchnie do odkrywania stopami 🦶🏻- doskonałe wsparcie rozwoju sensorycznego maluszków;

💚 łapacze snów – najpierw wspólnie poszukamy wokół nas materiałów – gałązek, kamyków, szyszek, żołędzi, liści, piórek i innych; a później stworzymy wyjątkowe i magiczne 🌀 łapacze snów, które chronić będą przed koszmarami;

💚 recyklingowa włóczka i makrama od podstaw – ze zniszczonych podkoszulek przygotujemy sznurek, który następnie będziemy zaplatać, supłać, a może nawet szydełkować 🧶;

💚 kreatywne spontaniczne animacje – budowle z kartonów, wycinanki, kolaże, tańce, opowieści i co jeszcze tylko przyjdzie nam do głów 🥥.

💚 zabawki stworzone z tego, co pod ręką – jest to umiejętność, która zdaje się przeżywać dziś renesans. Natura dysponuje nieograniczoną paletą możliwości w tym zakresie . Warsztaty będą okazją do treningu zdolności manualnych. Wykonane zabawki z pewnością będą sprzyjały atmosferze radości i celebracji.

Mile widziany udział rodziców.

 

KAMISHIBAI – TEATRZYK DLA DZIECI
piątek i sobota godz.19.00

Zapraszamy do wysłuchania opowieści z rożnych stron Ziemi o Ziemi…
‚Kamishibai’ 紙芝居 (jap. kami – papier, shibai – sztuka) to japoński teatr obrazkowy, który wykorzystuje kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w niej przedstawiane są kolejne fragmenty historii. To przyjemna forma połączenia storytellingu z ilustracją, która edukuje w miły dla ucha i ducha sposób. Po opowieści będzie wspólny moment refleksji i pogadanka w kręgu zamykająca teatr .

Do zobaczenia 🖖

Animacje poprowadzą:

Klaudia Lewczuk – animatorka, aktywistka, towarzyszka dziecięcego rozwoju. Współzałożycielka jednego z pierwszych ogrodów społecznych w Poznaniu (Kolektyw Kąpielisko). Z zamiłowania zielarka. Entuzjastka naturalnych placów zabaw, miejskiego ogrodnictwa i ashtanga jogi.

Monika Piskurewicz – z wykształcenia – kulturoznawca, animatorka kultury i arteterapii, aktorka scen muzycznych, a hobbystycznie – entuzjastka tańca współczesnego, sztuki filmowej, teatru, i terapeutycznego oddziaływania sztuki jako takiej. Kieruje się credo, by pielęgnować przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.

Spektakl:

Julita Bobryk – certyfikowana Trenerka Edukacji Globalnej dla Najmłodszych, pracująca z dziećmi w duchu Porozumienia Bez Przemocy, we współpracy z Warszawska Fundacja Bullerbyn oraz Polska Szkoła Bez Granic w Edynburgu.

 


Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/218585919397654/?active_tab=about